Html Meta Etiketleri


HTML Meta Etiketleri

HTML meta etiketleri, bir web sayfası hakkında hızlı bir tanımlama ve arama motorlarının arama sonuçları arama sonuçlarını belirleme sürecinde kullanılan bilgileri içeren etiketlerdir.

Arama motorları her zaman web sayfalarındaki meta bilgileri kontrol eder ve ona dayalı olarak sayfanın en iyi ne olduğunu ve arama sonuçlarının nereye gideceğini belirleyecektir. Üç temel meta etiketi vardır: anahtar kelimeler, açıklama ve yazarlık.

Anahtar Kelimeler

Anahtar kelimeler, sizi siteyi açıklama kelimeleri içerir. Bu etiketi arama motorları arama muhafazalarını dahil etmek için kullanırlar. Arama motorları, web sayfalarının anahtar kelimeleri içeren meta tagları aramak için tarar. Meta etiketi içinde en çok 15 kelime bulunur. Özgün, taranabilir ve önemli kullanım kelimeleri özen göstermek.

Açıklama

Açıklama etiketi, sitenin veya sayfanın açıklayıcı bir tanımıdır. Arama motorları, arama sonuçlarının görüntülenmesinde bu etiketi kullanırlar. Bu etiketi sizin sitesi hakkında kısa ve öz bir tanım oluşturmak amacıyla kullanmakAN. En fazla 160 karakter olmalı ve okunabilir metin olmalıdır.

Yazarlık

Bu etiket, kimesel açıklamaları veya kullanımlarını korumak için kullanılır. Arama motorları bu etiketi genellikle arama özelliklerine dahil etmez, ancak Google arama sonuçlarından bu etiketi gösterir. Bu etiket, web sayfanızın güvenilir ve önemli olduğunu bir şekilde kanıtlayabilir.

Meta etiketli, sayfanızın arama motorları tarafından taranması ve indekslenmesinde önemli rol oynar. Ayrıca, arama sonuçlarında doğru ve etkili bir şekilde yer saklama sağlar. Aşağıdaki özellikler ile meta etiketlerinin önemi vurgulanabilir:

  • Açıklayıcı meta etiketleri arama motorları ve kullanıcıları için web sayfanızın içeriğinin ne olduğunu tanımlar.
  • anahtar kelimeler sayfanızın arama sorgularınız için listeleneceği anahtar kelime aralığını belirler.
  • Yazarlık sayfanızın otantikliğini gösterir.

Sonuç olarak, HTML meta işaretleri web sitenizi arama sonuçlarından ve arama motorlarına taranarak en iyi şekilde çalıştırmanıza yardımcı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>