İphone Cihazımı Bul


Kayıp iPhone'unuzu Bulun

iPhone'unuzu kaybetmek üzücü bir deneyim olabilir. Nerede olduğunun farkında olsanız da olmasanız da cihazınızın güvenliğini sağlamak ve yerini tespit etmek için gerekli adımları atmak iyi bir fikirdir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Son Konumları Kontrol Et

Konum izlemeyi etkinleştirdiyseniz, cihazınızın son konumlarına Mac'inizdeki veya başka bir iOS aygıtınızdaki iPhone'umu Bul uygulamasından erişebilirsiniz. Alternatif olarak, iCloud.com'da oturum açabilir ve iPhone'umu Bul bölümünü etkinleştirebilirsiniz.

Cihazınıza Ping Atın

Cihazınızın mevcut konumunu belirledikten sonra, onu bulmanıza yardımcı olması için aşağıdaki seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz:

  • Sesi Oynat — iPhone'unuzda yüksek bir zil sesi ayarlamak, yakındaysanız onu bulmanıza yardımcı olabilir.
  • yerini değiştir — bir düğmeye uzaktan dokunarak cihazınızı hareket ettirin.
  • Yol tarifi almak — cihazınızın tam konumuna yol tarifleri alın.
  • Cihazınızı kilitleyin — cihaz kaybolursa herhangi birinin kişisel verilerinize erişmesini önleyin.

Verilerinizi Silin

iPhone'unuzun yeri bulunamıyorsa, kişisel bilgileri ve ödeme bilgilerini kaldırarak cihazdaki verileri uzaktan silmek mümkündür. Verileriniz silindikten sonra, cihazınız erişilemez hale gelir.

Dikkatli ol

Çevredeki alanları yakından izleyerek kaybolan cihazınızı kurtarma şansınızı artırabilirsiniz. Ek olarak, cihazı yakın zamanda kullanmış olabilecek kişilerle konuşmak da faydalı olabilir.

Korumalı Kalın

Çalınmadan veya kaybolmadan önce cihazınızın çalışan bir yedeğine sahip olduğunuzdan emin olun. Ayrıca cihazınızı korumak için bir parola belirleyebilir ve beklenmeyen hasarları ve hırsızlığı önlemek için AppleCare+'a sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Yukarıda özetlenen ipuçlarını izleyerek, cihazınızı başarılı bir şekilde izlemeye ve korumaya bir adım daha yaklaşacaksınız. Bu ünlü iPhone markasının günümüze kadar süren yüksek etkisi belirli bir nokta kadardır. Günümüzdeki iPhone’ların birçoğu bulut teknolojisi, güçlü güvenlik ve GPS özellikleri gibi çoklu teknolojiler barındırmaktadır. İki yıldan fazla bir süredir tüm dünyada çok sevilen ve kullanılan bu teknoloji ürünleri eğer kaybolursa çok ciddi sorunlar doğurabilir çünkü bu işlemler çoğu zaman veri içeren önemli verileri içerir.

Günün genellikle yoğun temponun göz ardı ettiği bu riskleri elbette her ürün sahibi ciddiye almalı ve iPhone’u kaybetmek durumunda olan herkesin öncelikle yedeklerini yüklemeleri oldukça faydalanıcıdır.

iPhone’umu kaybolduğunda bulmak için kullanabileceğim çeşitli yollardan birisi Apple’in bulut bildirim sistemi tarafından sağlanan Find a iPhone servisidir. Bu hizmet Apple, Kayboldu Modu kullanarak kayıp cihazları bulmaya yönelik seçenekler ve işlevler sunmaktadır. Bu arama hizmetini kullanabilmek için Apple hesabınızın güncel bir hesap gerekmektedir. Hesabınızı Kayboldu Modu’na bağladığınızda, Apple teknolojisi size cihazınızın yerini öğretebilir ve hatta yüzünüze bakacak şekilde uzaktan kilitleyebilir.

Kendinize koruma için, en iyisini elde etmek için cihazınızı cihaz verilerinizi her zaman serbestçe yedeklemek çok önemlidir. Bu cihaz verisi, önceden aramış olduğunuz tüm öğeleri merkezileştirmeye yönelik bir servistir. Cihaz verileri iPhone’u kaybettiğinizde en büyük kurtarıcınız olabilir çünkü sizin için arayışa çıkmak için en iyi stratejilerden bazılarını içerir.

Bir diğer popüler yöntem, iPhone cihazınızı satın alırken almış olduğunuz konum bulma servisidir. Bu servislere kayıt olmanız sizin olmayan bir telefonu bulmak için çok kullanışlı bir teknolojidir. Böylece nerede olduğunuzu ve ne yapmak zorunda kaldığınızı öğrenmek için zaman kaybetmeden cihazı bulma şansınız olacaktır.

Günümüzde beraberinde getirdiği teknolojik adımlar ve yeniliklerle, iPhone cihazları ifşa edilen kişisel verilerin hızlıca ortaya çıkması riskini taşımaktadır. Bu nedenle herkes cihazını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmamak için en iyi önlemleri almalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>