Kali Linux goldeneye Kullanımı


Kali Linux- Goldeneye Kullanımı

Goldeneye, geliştirilmiş saldırı aracı Kali Linux için bir zafiyet keşifleme aracıdır. Bu aracın amacı, her türlü web uygulamalarını sorgulamak, taramak ve zafiyetleri bulmaktır.

Bileşenler

Goldeneye, aşağıdakilerden oluşan üç ana bileşenden oluşmakadır:

  • Web Saldırıları – Kullanılan tarama motoru, tarama sıklığı, mevcut tarama teknikleri ve URL maddeden oluşmaktadır.
  • DoS Saldırıları—DoS (Yük Aşırı Denetim) saldırıları, veriyi bozmak için bir yöntemdir.
  • Temel Zafiyetleri– Goldeneye derin taramalar ve tarama arası zaman ayarları gibi özellikleri kullanarak temel zafiyetleri araştırır.

Goldeneye Kurulumu ve Kullanımı

1. Kali Linux Websitesinden Kali Linux uygulamasının en son sürümünü indirin.
2. Goldeneye’yi Kali Linux sisteminde kurmak için komut satırındaki aşağıdaki komutu çalıştırın:

apt-get install goldeneye

3. Komut tamamlandıktan sonra Goldeneye’yi çalıştırmak için aşağıdaki komutu kullanın:

goldeneye example.com

4. Goldeneye, bu komutu çalıştırdığınızda web sitesinde arama yapmaya başlar. Buna ek olarak, komutta belirtilen ana etki alanını belirleyebilirsiniz.

Goldeneye, kullanıcıların kolayca ve etkili bir şekilde web uygulamalarını sorgulamak için gelişmiş bir aracı olarak çalışır. Kullanıcıların hızlı ve güvenli bir şekilde dizinleri taramak, web uygulamalarını incelemek ve zafiyetleri bulmak üzere kullanılabilecek önemli bir araçtır. Kali Linux, adından da anlaşılacağı üzere bir Linux dağıtımıdır. Günümüz bilgisayar kullanıcılarına sunduğu özellikler ve esneklik ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Aslında Kali Linux özellikle Wireless ağları gibi kablosuz ağları tespite ve sızmak için tasarlanmıştır.

Kali Linux’taki GoldenEye aracının kullanımı diğer birçok hacking araçlarının sahip olduğu geniş güvenlik işlevselliği ve zengin özellikleri ile desteklenmiştir. Goldeneye aracının arayüzü kategoriye göre sınıflandırılmış, Windows ve Linux cihazları için tasarlanmış bir menü sistemi ile destekleniyor.

Goldeneye, bir saldırganın hedefe girişim yapmasındaki üç ana adıma kolay erişim sağlatıyor. Birinci, Sanal Olmayan Birleştirmeden söz ediyoruz. İkinci ve üçüncü adım arasında kablosuz altyapı ve hedef cihazların portları arasındaki bağlantıyı denetlemek arasındaki ana farklılık.

Kali Linux ile ilgili diğer birçok özellik bulunmaktadır. Buradalar:

• Goldeneye destekli programların yerine getirmesine yardımcı olur.

• En saldırgan tarayıcıları tarar tarama saldırılarını durdurmak.

• Müzakere, DOS ve úî saldırılarını engellemek.

• Güvenlik ayarları ve portlara maruz kalma oranlarını denetim altına almak.

• Saldırganların ve güvenlik çoklu ortamlarını başarısız kılma.

Bütün bunlar, Kali Linux’un neden en popüler ve en zengin özellikleri olan dağıtım olduğunu ortaya koymaktadır. Goldeneye, tüm bu saldırgan tespit, müdahale ve engellenme özellikleri ile kullanıcıya kolay, anlaşılır ve güvenilir bir hizmet sunuyor. Bu nedenle Kali Linux’u kullanan Wi-Fi ağlarını korumak için tercih edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>