Kali Linux John Kullanımı


Karındeşen John için Kali Linux

Son Derece Güçlü Bir Şifre Kırma Aracı

John the Ripper, popüler ve güçlü bir parola denetleme ve kırma aracıdır. Sözlük saldırıları, kaba kuvvet ve gökkuşağı tabloları gibi birçok şifre kırma biçimini tek bir yürütülebilir dosyada birleştirir.

Kali Linux Karındeşen John'u kullanmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. şuna dahildir: Kali Linux depolar ve kolayca kurulabilir uygun Paketleme yöneticisi.

Kali Linux'ta Karındeşen John'a Başlarken

John the Ripper'ı Kali Linux'ta kullanmak oldukça kolaydır. İşte adımlar:

  1. Bilgisayarınızda bir terminal açın Kali Linux sistem.
  2. komutu çalıştır sudo apt-get install john Karındeşen John'u yüklemek için.
  3. komutu çalıştır sudo john — test Karındeşen John'u test etmek için.
  4. komutu çalıştır john –format=ham-MD5 [hash-file-name] karmaları kırmaya başlamak için.

Çözüm

John the Ripper, güçlü ve etkili bir parola denetleme ve kırma aracıdır. İle Kali Linux kolayca erişilebilir ve parolaları ve karmaları kurtarmak için kullanılabilir. Kali Linux John, Linux tabanlı bir parola kırma ve yükseltme aracıdır. Ayrıca, herhangi bir saldırı ve arama için kullanılabilecek çeşitli araçlar sunmaktadır. John, kullanıcıların hassas bilgileri koruduğu, büyük şifreleri söküp parolaları çözdüğü ve kelimeler arasındaki bağlantıyı kurdukları ve kolay ve etkili bir şekilde gerçekleştirildiği için en popüler araçlardan biridir.

Kullanıcılar, John ile güçlü parola ve sözlük saldırılarını vurgulayabilir, zorlu parolaları keşfedebilir ve bunların sözlüklerini bile bozabilirler. Genellikle, gelişmiş şifre çözümlemelerindeki önemli yerlerden bazılarını hedefine ulaşmak için kullanılır.

John’un en yaygın kullanımı, hashleri tahmin etme, başarısız parolaya sahip olan hesapların tespit edilmesi ve tahmin edilemeyen parolalara sahip hesapların kırılmasıdır. Bununla birlikte, kullanıcılar, veri tabanlarının indekslenmesini, Kişiselleştirilmiş veri güvenliği tarayıcılarından rapor verilmesini, anahtar-kilitleme sistemlerinden veri çıkarılmasını ve dahasını gerçekleştirebilirler.

Kali Linux John’u kullanmak için, terminal veya kod düzenleyicisi aracılığıyla yeni ve yorucu komutlar yazmak gerekmez. Genel olarak, günlük olarak sözlük tabanlı saldırılar yapmak için bu aracı kullanmak kolaydır. Kullanıcılar, herhangi bir şifrelenmiş bilgi çözmek ve tutabilmek için John’u kullanabilirler.

Kali Linux John’u başarıyla kullanmak için, sabırlı bir yaklaşım almak ve kurulum işlemlerini tamamlamak çok önemlidir. Kullanıcılar, herhangi bir şifrelendirme kodu kırma işlemi başlatmadan önce John’u doğru bir şekilde kurmalı ve özelleştirmeli ve sonuçları doğru bir şekilde gözden geçirmeli ve tahmin etme işlemlerini yerine getirmelidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>