Python Pyautogui Modülü Kurulumu Nasıl Yapılır?


Python Pyautogui Modülü Kurulumu Nasıl Yapılır?

Pyautogui, bir python modülüdür ve Masaüstü uygulamalarını otomatik olarak kontrol etmeyi sağlayan güçlü bir kütüphane sunmaktadır. Pyautogui, yazı tüketicilerinin gönderilmesini, fareyi kontrol etmeyi ve izlemenin önemli noktalarında ücret algılamayı içerir.

Pyautogui Kurulumu:

Adım 1: Anaconda ve Pyautogui ile başlamak için Anaconda ortamının indirilmesi gerekir. Anaconda, temel olarak Python yazılımını kullanmak için oluşturulmuş bir yerel ortamdır.

Adım 2: Anaconda ortamının kurulum bilgilerini aldıktan sonra, verileri Pyautogui kütüphanesini 'conda' kullanarak kurabilirsiniz. 'conda' kullanarak kurulum, komut komutundaki komut ikili komutları kurmak için iyi bir seçenektir. 'conda'kullanarak kurulum, Bilgisayar ortamları dışında herhangi bir kurulum kurulumunu kolaylaştırır.

3. Adım: Pyautogui modülünü düşünmek için, 'pip' çalıştırmayı kullanmak da mümkündür. Bu modülün en son sürümünü indirmek için iyi bir seçenektir. Bu, modülün en son sürümünü indirmek için ve 'pip' kullanarak Pyautogui modülünü yapmak için komut satırındaki bileşeni girin:

pip kurulumu pyautogui

Adım 4: Son adım, Pyautogui kütüphanesinin Python kodunun içinde kullanılabilmesini sağlama. Python kodunda, Pyautogui modülünü İçe aktarabilir ve modülün fonksiyonlarını kullanmak için 'import pyautogui' incelemek için kullanın.

Özet:

  • Masaüstü uygulamalarını otomatik olarak kontrol etmek için Pyautogui modülünü kurun.
  • Anaconda ortamının indirilmesi ve kurulumlarının yapılması gerekir.
  • Kurun kullanarak Pyautogui modülünü 'conda' veya 'pip'.
  • pyautogui'yi içe aktar Yöneticileri kullanarak, Python kodu içinde Pyautogui modülünü İçe aktarın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>