Xiaomi Cihazımı Bul


Xiaomi Cihazımı Bul

Xiaomi cihazınızı kaybettiyseniz veya başkası tarafından çalındıysa, endişelenmeyin çünkü cihazınızı kolayca bulabilirsiniz.

Aşağıdaki adımları izleyin:

 • Öncelikle, Xiaomi’nin web sitesine girin ve ‘Gizlilik ve Güvenlik’ başlığını tıklayın.
 • Kayıtlı kullanıcıysanız, kayıt bilgilerinizin ardından cihaz kurtarma sayfasına erişebilirsiniz.
 • Giriş yapmadıysanız, cihaz kurtarma işlemini başlatmak için Xiaomi’nin bildirim sahasına gireceksiniz.
  Bunu yapmak için, cihaz kurtarma sayfasına gidin ve aşağıdaki bilgileri girin:
  • Cihaz türü
  • Cihazınızın IMEI numarası
  • Kayıt tarihi

 • Bu bilgileri doldurduğunuzda, cihazınızın mevcut konumunu haritadan görebilirsiniz.

Xiaomi cihazınızı bulmak için açık olan tüm seçenekleri dikkatlice gözden geçirdiyseniz, cihazınızın konumunu hemen tespit edebilirsiniz.

Xiaomi, son zamanlarda yükselişe geçmiş olan çok kullanıcılı bir mobil cihaz şirketidir. Xiaomi cihazların popülerliği giderek arttı ve bu sebeple çoğu kullanıcı cihazlarının kaybolmasından veya çalınmasından endişe duyuyor. Şüphesiz ki kaybolan veya çalınan bir cihazın geri kazanılması çok zordur, ancak Xiaomi geliştiricileri birçok özelliği kullanıcıların cihazlarını kontrol edebilmelerini ve yakalayabilmelerini sağlayan “Cihazımı Bul” özelliğini sunmaktadır.

“Cihazımı Bul” özelliği Xiaomi kullanıcılarına akıllı bir cihaz güvenliği için büyük kolaylık sağlıyor. Bu özellik sayesinde, wifi bağlantısı varsa, cihazı canlı harita aracılığıyla kullanıcının nerede bulunduğunu tespit etmek mümkün oluyor. Bu özelliği kullanmak için, Xiaomi kullanıcılarının öncelikle cihazını “Cihazımı Bul” özelliğiyle kayıt etmeleri gerekir. Kayıt işlemi, Xiaomi Kontrol Merkezi Uygulamasının yüklü olduğu cihazda yapılabilir. Bir kez kayıt edildiğinde, Kontrol Merkezi Uygulamasının “Cihazımı Bul” sekmesi kullanılabilir ve tüm arama ayarları yapılabilir.

Bu özellik sayesinde, cihaz kaybolduğunda, kullanıcılar sesli uyarı göndererek cihazı kolayca bulabilir veya eğer gerekli ise cihazı adres üzerinden kilitli ve uzaktan silen komutlar yardımıyla bulabilirler. Xiaomi kullanıcıları kaybolan cihazlarını yakalamak ve korunmak için soluksuz olarak “Cihazımı Bul” özelliğinden faydalanabilirler. Teknolojinin yardımı ile, kayıp ve çalıntı cihazları kolayca önlenmeli ve kullanıcıların çalıntı cihazlarının yakalandığının haberinin verilmesi gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>